Masáž prostaty - najlepší orgazmus?

Všeobecne platí, že všetko čo je v ľudskom organizme používané správnym a pravidelným spôsobom je zdravé. Pre mužskú prostatickú žľazu to platí dvojnásobne. Teraz prichádza na rad otázka, ako je to správne a ako často. Pokiaľ z nejakého dôvodu nie je možné mať uspokojivý partnerský sexuálny život, môžeme ho nahradiť autoerotikou alebo cielenou masážou prostaty.

Masáž prostaty

Čo je to prostata

Prostata (alebo predstojná žľaza je súčasťou mužského pohlavného ústroja. Tvorí ju rada cca 50 žliazok, ktoré uvoľňujú prostatický sekrét.

Umiestnenie: nájdeme ju v priestore medzi lonovou kosťou a konečníkom pod močovým mechúrom okolo močovej trubice. Dotýka sa steny konečníka a je tak ľahko dostupná.

Sekrét prostaty : sekrét prostaty je súčasťou ejakulátu a životaschopnosť spermií.

Veľkosť : Prostata zdravého muža je veľká asi ako gaštan. Pokiaľ má skôr rozmer malého vajíčka, môže byť zväčšená a je nutné navštíviť lekára.

Hmotnosť: Pri narodení je jej hmotnosť 3-5 gramov. Nemení sa výrazne do puberty, kedy dochádza k rastu. U dospelého muža váži 12-25 gramov.

Prostata nákres

Masáž prostaty - všeobecne

Všeobecne platí, že všetko, čo je v ľudskom organizme používané správnym a pravidelným spôsobom, je zdravé. Pre mužskú prostatickú žľazu to platí dvojnásobne. Teraz prichádza na rad otázka, ako je to správne a ako často. I tu, ako i v iných oblastiach, je najlepšia zlatá stredná cesta.

Prostata sa najprirodzenejším spôsobom prekrvuje a masíruje pri sexe. Myslím, že i odborný lekár by každému mužovi odporučil pravidelný sex ako prevenciu ochorenia predstojnej žľazy. Pravidelný, to rozhodne nemusí znamenať každodenný, ale dlhší sexuálny pôst a následné sexuálne vyčíňanie isto nebude to pravé orechové pre mužovo zdravie, i keď pre intenzívny erotický zážitok môže byť tento spôsob populárny.

Pokiaľ z nejakého dôvodu nie je možné mať uspokojivý partnerský sexuálny život, môžeme ho nahradiť autoerotikou alebo cielenou masážou prostaty. Masáž chce trochu cviku, ale predchádzať ťažkostiam je lepšie ako ich potom zložito riešiť. Určite sa to každému mužovi oplatí a to nielen zo zdravotného hľadiska, ale nakoniec je to i veľmi príjemné a vzrušujúce. Prostata je ekvivalentom bodu G u žien, ktorý je pre sexuálnu stimuláciu veľmi dôležitý. Je celkom možné, že muži, ktorí nemajú o sex moc záujem, nikdy neprežili masáž prostaty.

Tu sa im teda ponúkajú nové a intenzívne zážitky. Mnoho mužov volí radšej masturbáciu, pretože sa hanbia partnerku požiadať o stimuláciu prostaty a vo chvíľach, keď sa vzrušujú sami, si túto stimuláciu doprajú. Psychické zábrany sú pochopiteľné, ale v dobrom partnerskom sexe sú zbytočné. Pokiaľ je muž ku svojej partnerke vnímavý, ona mu to isto rada oplatí stimuláciou jeho citlivého bodu. Keď si nebude vedieť rady, pohovorte si spolu a pri následnej praxi ju potom navádzajte a pozitívne povzbudzujte.

Prostatu je možné dráždiť dvoma spôsobmi. Prvá možnosť je masáž hrádze, teda miesta pod semenníkmi smerom k análnemu otvoru (nepriama stimulácia). Takúto masáž isto zvládne každá žena a určite jej to nebude pripadať nevkusné. Odporúčam začať týmto spôsobom. Pokiaľ si partnerka zvykne na túto stimuláciu, napr. pri orálnom sexe, potom môže pristúpiť k priamemu dráždeniu prostaty cez konečník, čo je druhý spôsob masáže prostaty.

Masáž prostaty – pokúsiť sa o to?

Masáž prostatyVšetko, čo môže skvalitniť osobný alebo partnerský sex, by sa malo skúsiť. Život je niekedy veľmi hektický a príjemná erotika môže priniesť nielen orgazmické zážitky, ale i toľko potrebný relax. Navyše ak budeme mať medzi sebou dobrý sex, budeme mať i lepší vzťah. Preto sa neodhovárajme od zážitkov, ktoré nás môžu obohatiť.

Na začiatku je určite najdôležitejšie dosiahnuť zhodu, t.j. partneri by sa mali dopredu dohodnúť, že chcú túto praktiku vyskúšať. Má to svoj význam tiež z praktického hľadiska, aby sa muž dopredu pripravil, vyprázdnil a poriadne umyl.

Bez dostatočnej hygieny by mohol byť zážitok skôr traumatizujúci, muž by sa cítil trápne a žena by sa mohla zľaknúť a nabudúce partnera odmietnuť. Predchádzajúca konverzácia je dôležitá aj z psychického hľadiska, je vždy dobré si veci premyslieť a pripraviť sa na všetky alternatívy a potom s pokojným vedomím pristúpiť ku stimulácii.

U väčšiny ľudí to takto funguje, sú však aj takí, ktorí dávajú prednosť spontánnym akciám a nechávajú sa viesť fantáziou a vzrušením. Títo väčšinou nemávajú žiadne predsudky, je pre nich najdôležitejšia animálna stránka veci a miera lásky ku partnerovi, pre ktorého uspokojenie by urobili všetko. Prípadné komplikácie (ušpinenie od stolice a pod.) ich ani neodradia, ani im nepripadajú odpudivé. Takýto prístup však nemusia mať obaja partneri, preto je lepšie sa dohodnúť a pripraviť vopred.

Je potrebné sa pred masážou prostaty vyprázdniť?

Už som  predostrela, že je dôležité, aby sa muž pred masážou prostaty vyprázdnil. Pokiaľ mu to robí nejaké problémy alebo ak chce mať istotu, je lepšie použiť análnu sprchu alebo klystír. V lekárni sa predávajú i jednorazové, určené hlavne pre ženy pred pôrodom. V sexshope sú k dostaniu špeciálne pomôcky pre opakované použitie. Ich nákup sa určite oplatí.

Po vyprázdnení by mala nasledovať poriadna očista. K tomu myslím netreba nič dodávať, s tím si každý muž isto hravo poradí. K umývaniu pohlavia a análu je lepšie použiť špeciálne sprchové gély (na intímne miesta), majú prirodzené Ph a niektoré obsahujú i antibakteriálne zložky.

Aj žena by sa mala pripraviť, krátko si ostrihať nechty a zapilníkovať, aby muža pri masáži neporanila. Nevhodné sú nalepovacie nechty, ktoré by sa mohli pri stimulácii uvoľniť a zostať partnerovi v konečníku a spôsobiť mu problémy. Ruky, a to i pod nechtami, musia byť čisté. Dajú sa použiť aj gumové chirurgické rukavice.

Každopádne si pripravíme vhodný lubrikant, najlepšie pre análne použitie. Konečník je v pokojnom stave stiahnutý, jeho sliznica je veľmi citlivá a pri prenikaní by mohlo dôjsť k mikrotraumám(prasklinkám), ktoré sú bolestivé, preto je dôležité dostatočné premazanie a samozrejme opatrnosť.

Masáž prostaty - jak na to

Masáž prostaty je akt, ktorý vyžaduje svoj čas. Najlepšou polohou je, keď sa muž pohodlne položí na chrbát, pokrčí a mierne roztiahne stehná, rukami si môže trochu i roztiahnuť polky zadočku a hlavne sa uvoľniť. Akékoľvek stiahnutie by mu prinieslo skôr nepríjemné pocity. Žena mu najskôr premaže a premasíruje hrádzu a okolie análneho otvoru, čo prispeje k jeho uvoľneniu. Potom prstom (najlepšie prostredníkom) preniká pomaly dovnútra k jeho konečníku a kĺzavým pohybom kopíruje vrchnú stenu, t.j. smerom ku bruchu.

Asi na vzdialenosť prstu nahmatá mäkkú a guľatú plôšku, ktorý vyčnieva zo sliznice. Zdravá prostata je vo veľkosti orecha, ale je to individuálne. V tejto polohe je prostata dobre hmatateľná, pretože je uvoľnená a vystúpená. Masírujeme ľahkými krúživými pohybmi všetkými smermi a pozorujeme reakciu partnera. Pri väčšom stisku by mohol muž pociťovať bolesť a prostata by sa stiahla. Je dôležité si to vyskúšať a nacvičiť.

Je určitá poloha pri stimulácii prostaty dôležitá?

V predošlom odseku sme odporučili polohu, ktorá je pre väčšinu najoptimálnejšia, pretože je pri nej prostata dobre hmatateľná. Môžete však skúšať rôzne varianty a nájsť si polohu, ktorá najviac vyhovuje vám. Niekto napríklad radšej sedí s mierne roztiahnutými stehnami, nohy má pokrčené v kolenách a opiera sa chodidlami o podložku alebo ich zodvihne nahor.

Každopádne je lepšie zvoliť polohu, v ktorej je prostata uvoľnená a dá sa dobre nahmatať. Pokiaľ mužove brucho smeruje nadol, má prostata tendenciu sa stiahnuť, ale je to individuálne a niekomu to môže práve takto vyhovovať. Nezostáva nič iné, ako experimentovať a hľadať to, čo je najlepšie práve pre vás.

Je nutná súčasná stimulácia prostaty a penisu ?

Väčšina ľudí si u mužov spojuje orgazmus s ejakuláciou a teda nutnosťou dráždenia penisu. Je pravda, že pri výrone semena muži prežívajú orgazmus, rovnako ako žena dráždením klitorisu, čo je vlastne zakrpatený mužský penis. Ako sme už uviedli, ak je prostata prirovnaný k ženskému bodu G, orgazmus vyvolaný stimuláciou prostaty by sa dal brať ako vaginálny orgazmus žien. Na začiatku prostaty, teda smerom bližšie ku konečníku, je miesto, kde semenné vačky ústia do močovej trubice.

Pri jeho intenzívnom dráždení môže skutočne dôjsť ku ejakulácii. Máme teda niekoľko možností stimulácie. Buď masírujeme prostatu a po nejakej chvíli dôjde k blaženému pocitu, ktorý sa dá prirovnať k ženskému vaginálnemu orgazmu alebo stimulujeme začiatok prostaty a penis súčasne (napr. rukou alebo ústami) a vyvoláme ejakuláciu a stým spojené vyvrcholenie. Môžeme tak dráždenie spojiť.

Najprv dráždime prostatu masírovaním jej celého povrchu bruškom prstu rôznymi smermi, keď nastanú príjemné pocity (môže sa to prejaviť chvením tela), presunieme prst na začiatok prostaty, striedame tlak prstu (silnejší/slabší) a súčasne stimulujeme penis. Mal by sa dostaviť búrlivý orgazmus, omnoho intenzívnejší ako pri bežnom sexe. Samozrejme je to veľmi individuálne a každý pár si musí praxou nájsť ten najlepší spôsob.

Čo sa stane po masáži prostaty?

Bezprostredne po masáži by sme mali spoločne chvíľu relaxovať, než odznejú príjemné pocity. Potom by samozrejme mala nastať hygiena. Muž (anál a pod.) aj žena (prsty, pod nechtami) by sa mali dôkladne umyť. U niektorých, hlavne po prvýkrát, môže nastať chvíľa rozpakov. Pokiaľ áno, je dobré si o tom pohovoriť. Čo a ako bolo dobré a čo bolo naopak nepríjemné. Žena pri masáži môže zistiť, že má partner zväčšenú prostatu alebo nejaké zmeny, pokiaľ i pre muža to bolo skôr bolestivé, tak by si mal pre istotu určite zájsť na kontrolu k odbornému lekárovi – urológovi. Nemusí to nič znamenať, ale je lepšie sa o tom presvedčiť. Vhodná a pravidelná masáž (1-2x za týždeň) môže existujúce ťažkosti zmierniť, pokiaľ je všetko v poriadku stačí stimuláciu praktikovať tak 2x do mesiaca.

Ak muž vyhľadáva stimuláciu prostaty, znamená to, že má homosexuálne sklony?

Je to jeden z častých predsudkov v ľudskej sexualite. Homosexuálni muži mávajú pohlavný styk do análneho otvoru (zďaleka nie všetci), pritom si isto užívajú nádherné pocity, ktoré stimulácia prostaty ponúka, ale je to skôr o nutnosti jediného otvoru, kde je možná kopulácia medzi nimi. U homosexuálneho páru ide o všetky kvality, ktoré prežíva homosexuálny pár, sex je len jednou z nich.

U ostatných mužov ide len o spôsob, ako si obohatiť sexuálny život a zážitky. Veľká časť mužov pozná iba klasický orgazmus, ale niektorí chcú od erotiky všetko, čo im môže poskytnúť. A prečo vlastne nie? Telo nám tieto možnosti dáva a pokiaľ to nikomu neškodí, tak by sme ich mali naplno využiť. Zo zdravotného hľadiska je umiernená masáž prostaty taktiež prospešná.

Názory na masáž prostaty

Každá sexuálna praktika má svojich priaznivcov i odporcov. Pohľad na stimuláciu prostaty môže byť ovplyvnený mnohými faktormi. Každopádne fakt, že to zatiaľ nie je štandardný spôsob uspokojenia, vytvára u mnohých ľudí negatívny postoj. Posudzujú to ako niečo nenormálne a zvrátené. To mnohokrát stačí k odmietavému postoju. Niektorí by to radi skúsili, ale boja sa, aby si neublížili. Iní sa hanbia, čo keby sa im pri tom stala „nehoda“. Pravdou je, že dráždenie konečníku vyvoláva pocity nutkania na stolicu. V takom prípade je dobré sa uvoľniť a zhlboka dýchať. Pokiaľ sa človek vopred vyprázdnil, tak sa nemusí báť. Môže sa tiež stať, že niekto zažil nejakú negatívnu skúsenosť spojenú s análnym sexom alebo bol niečoho takého svedkom. Niekedy stačí aj rozprávanie či názor odporcov takejto praktiky.

V každom prípade je potrebné si ujasniť, či mi to stojí za osobnú skúsenosť, zvážiť všetky fakty. Pokiaľ áno, je dobré si získať čo najviac informácií a nenechať sa odradiť prípadným prvotným neúspechom. Všetko, a to i búrlivý orgazmus, je otázkou praxe. Pokiaľ sú dodržané všetky pravidlá, aby nedošlo ku poraneniu, a napriek tomu je vám masáž nepríjemná, môžete ju predsa zo svojho sexuálneho života vynechať. Ale budete na to mať aspoň svoj názor.

Odporúčanie

Ak prevádzkujete análny sex alebo prijímate masáž prostaty, zacvičte si občas cviky na posilnenie panvového dna. Zvierač konečníka by vám časom mohol povoliť a priniesť vám nepríjemné problémy. Jednoduché cviky, pri ktorých sťahujete a uvoľňujete sedacie svalstvo a tak spevňujete svaly hrádze, okolie análneho otvoru, ústie močovej trubice atď., vám pomôžu si udržať formu, ale umožnia vám aj intenzívnejšie prežívanie sexu.

Komentáře  

 
0 #15 Mervin 2015-01-29 21:24
I have been surfing on-line greater than three hours lately,
yet I never discovered any fascinating article like
yours. It is lovely price sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers
made excellent content material as you probably did,
the internet might be much more useful than ever before.


Also visit my web blog :: we vibe 4: http://Lolatoys.com/es/we-vibe-4-plus.html
Citovat
 
 
0 #14 Claribel 2015-01-28 19:23
What's up, everything is going nicely here and ofcourse
every one is sharing facts, that's really excellent, keep up writing.


Also visit my weblog ... tienda erótica Para mujeres: http://lolatoys.com/
Citovat
 
 
0 #13 Noah 2014-12-12 09:21
Aw, this was a really nice post. Spending some time and actual effort to
generate a very good article… but what can I say… I put things off a whole lot and don't seem to get nearly anything done.


Also visit my homepage - sex shop online: http://www.lolatoys.com
Citovat
 
 
0 #12 George 2014-11-29 17:20
Every weekend i used to pay a visit this web site, because i want enjoyment, since this this site conations genuinely pleasant funny stuff too.


My homepage: sex shop Alicante: http://lolatoys.com
Citovat
 
 
0 #11 yyyy 2014-10-07 20:29
:-x
Citovat
 
 
+1 #10 Radomír 2014-07-11 12:09
Může si to chlap udělat i sám?
Mám krátké prsty. :lol:
Citovat
 
 
+4 #9 Lucka 2014-07-08 22:12
Nakolko som absolventka mediciny tak som vedela ako na muza. Ano je to praktika aj niekolko krat do mesiaca. Dokonca drazdenie prostaty si moj partner aj sam pyta a vraj ma pri tom orgazmus dva krat po sebe. Raz ked sa drazdi prostata a druhy krat ked palce idu pomaly von. Viem ze sa mu to velmi paci, lebo jeho telo sa neskutocne chveje. Viac ako pri sexe!!! Odporucam vyskusat. Ozaj panov upozornujem, ze je obrovskou nutnostou sa poriadne uvolnit a aj podvedome si to zelat. Nie je to bolestive. A damam odporucam aby sa prve 2-3 minuty pred drazdenim venovali vyhradne penisu a pomaly prechadzali k hladkaniu konecnika. Same zistite ze Vas partner je dokonale uvolneny a pripraveny. Anal sa uz tak nebude stahovat. Tak Vam vsetkym zelam prijemne hradky plne slasti.
Citovat
 
 
+1 #8 bdqbvckjvz 2014-06-24 00:13
exdvrnbtb{qsptu buz, stlksjnfme , nmbdnwwwpr: http://www.mkvjrlehsn.com/, http://www.pmswfatimt.com/ stlksjnfme
Citovat
 
 
0 #7 Floyd 2014-05-21 10:41
Wykupując wakacje. Co chwila wyżywieniem, względnie podobnie coraz to częstokroć oferty róży częściej wzdrygać się naszych rodaków na ekskluzywne wakacje.
Coraz to cyklicznie oferuje dodatkowe zapewniają naprawdzić, czy
lepiej posiadać wliczone w cenę. niedaleko wersji all inclusive -
porady Maroku jest na chyba droższa, jednej osoby, przygoda spośród Afryką spośród pewnością
czata jest samemu działać kupowanie. W niektóre wykupić opcję na terenie danego zdrowszy oraz z tej przyczyny podobnie w kilku słowach przede
wsio gotowe, w cenie. Pozycjonowanie katowice. Pozycjonowanie katowice.
Urlop all inclusive. Najczęściej pod ręką wyborze wycieczki sugeruje
dodatkowe zapewniają.

pozycjonowanie Częstochowa: http://skutecznepozycjonowanie.yolasite.com
Citovat
 
 
0 #6 filip 2014-05-15 18:16
chcem sa opítať že pri masáži môžem použiť vibračné vajíčko vsunúť do anala a zapnúť vibrovanie dakujem
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Masáž prostaty - komentáre

 • Vibračná masáž prostaty Pleas...
  Health and wellness is the fastest growing industry as a direct result of the aging of the babyboomer generation. My advice is to find a marketing system that will allow you to do this and leverage the system to build your business. Look for a weight-loss shake with natural sweeteners, such as organ...
 • Erotické pomôcky na masáž pros...
  With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot of exclusive content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my permission. Do you know any ways to ...
 • Masáž prostaty - najlepší orga...
  I have been surfing on-line greater than three hours lately, yet I never discovered any fascinating article like yours. It is lovely price sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made excellent content material as you probably did, the internet might be much more useful than e...
 • Nexus Vibro - masáž prostaty
  I do consider all of the concepts you have presented on your post. They are very convincing and can definitely work. Still, the posts are too brief for starters. May just you please extend them a little from subsequent time? Thank you for the post. my weblog; wevibe4 (lolatoys.com: http://lolatoys.c...
 • Vibračná masáž prostaty Pleas...
  Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast. I'm thinking about creating my own but I'm not sure where to begin. Do you have any tips or suggestions? With tha...

Robertky, dildá, vibrátory - sexshop Růžový slon. Spríjemnite si erotické chvíľky s vašim partnerom.

Znížte erotické napätie a relaxujte - stimulujúci vibrátor We-Vibe 3 s vylepšenými vibráciami.

Erotické pomôcky pre dámy sú – vibrační vajíčka. Vaginálny aj análny hračky k onanii.

Dilda, Venušine guličky, erotické prádlo, lubrikačné gély a vibrátor má sexshop Havířov.

Přípravky pro předčasnou ejakulaci pro muže - spreje, gely, masti, kroužky.